top of page
Tato, dlaczego tak się martwisz?
Przecież jesteś POLICJANTEM...
„Cześć, mam na imię Serafin i mam 6 lat. Oto moja rodzina! Mama ma na imię Marzena i jest Panią domu. Mam też rodzeństwo - mój młodszy o rok brat nazywa się Samuel, a moja mała siostrzyczka Anastazja ma dopiero 6 miesięcy i nazywamy ją Ananaskiem albo Ptysią. Mój tata ma na imię Szymon i jest policjantem.
 
Poznaj Serafina i jego rodzinę. Nasz mały narrator chętnie opowie Ci o swoich bliskich.
Może razem uda Wam się znaleźć odpowiedź na pytanie „Tato, dlaczego tak się martwisz? Przecież jesteś policjantem…”.
szkic_Serafin1.png
Anna_Jastrzębska.png
AUTORZY

Anna "Matka" JASTRZĘBSKA

psycholog, psychotraumatolog, specjalista interwencji kryzysowej. Od wielu lat zajmuje się zawodowo problematyką stresu zawodowego, doświadczanego przez przedstawicieli służb mundurowych i ratowniczych. Specjalizuje się w pracy z osobami po zdarzeniach traumatycznych.

Sierż. szt. Szymon GŁUSZEK

Policjant Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego jednego z miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim. Student Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W wolnych chwilach tworzy muzykę albo zamienia się w mężnego woja i działa w szeregach jednej ze średniowiecznych grup rekonstrukcyjnych.

Mąż i dumny tata czwórki dzieci.

szymon_g%25C3%2585%25C2%2582uszek_edited
„ Z perspektywy siedmiu minionych lat mogę powiedzieć, że widziałem już chyba wszystko. Najbardziej boli, gdy cierpią niewinni, dzieci. Jest też ten ciężki moment pomiędzy służbą a domem, w którym zostaje sam ze sobą i swoimi myślami, emocjami i zastanawiam się czy się nie rozpadnę, ale nie mogę.
Muszę być dla moich dzieci, dla innych… dla tych, którzy mnie potrzebują. Ślubowałem.
Kto pójdzie w te wszystkie ciemne miejsca, o których w troskach życia codziennego staramy się nie myśleć? Oto ja, poślij mnie.”
                                                                                                                     /Szymon/
2a.png
Szymon jest jednym z czterech policjantów, którzy w czasie wolnym od służby stworzyli utwór „Dumny z bycia Psem”. Ideą stworzenia piosenki oraz teledysku było budowanie pozytywnego wizerunku Policji jako formacji, w której służą ludzie z pasją.
 
Głównym celem chłopaków jest wspieranie tych, którzy doświadczyli tragedii związanej
z utratą bliskiego – funkcjonariusza Policji. To właśnie dla nich powołana jest Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Autorzy i wykonawcy, nie czerpią
z projektu żadnego dochodu – zachęcają do wsparcia tej właśnie organizacji.
 
My również gorąco zachęcamy!
bottom of page