top of page
Poznaj naszą pracę
Robimy fajne rzeczy! Poznaj nasze projekty
W czasie wolnym od pracy założyliśmy FORTIOR – Fundację dla Wielu. Misja Fundacji to pomoc mężczyznom – ofiarom przemocy oraz ich rodzinom. Specjalizujemy się w pracy z mężczyznami, którzy doświadczyli przemocy seksualnej.
Pracujemy w trybie interwencyjnym i długoterminowym. Organizujemy konsultacje, pomoc psychologiczną, medyczną i prawną.
 
Ponieważ przemoc ma różne oblicza, a nasi najubożsi pacjenci potrzebują pomocy jak najbardziej adekwatnej do potrzeb - realizujemy kilka projektów charytatywnych…
Fun2052_edited.jpg
Fun2034_edited.jpg
Projekt MEDYCY NA ULICY jest adresowany do osób dotkniętych bezdomnością i wykluczeniem społecznym. Celem projektu  jest wyrównywanie szans na dostęp do pierwszej pomocy medycznej oraz psychologicznej. Nasz zespół streetworkerów, w skład którego wchodzą ratownicy medyczni na co dzień pracujący w systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne, ratownicy w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy, ratownicy pola walki z doświadczeniem zdobytym podczas pracy w służbach mundurowych, pielęgniarka, psycholog – specjalista interwencji kryzysowej oraz studenci kierunków medycznych, stara się dotrzeć do osób w kryzysie i ułatwić im dostęp do pierwszej pomocy medycznej oraz psychologicznej, co często pozwala zacząć długi proces wychodzenia z bezdomności…
  • Facebook
Specjalnie dla cierpiących na zaburzenia potraumatyczne byłych przedstawicieli służb mundurowych
i ratowniczych, którzy doświadczają bezdomności, stworzyliśmy projekt DACH NAD GŁOWĄ: nasi podopieczni są objęci kompleksową pomocą zespołu interdyscyplinarnego, regulują swoją sytuację prawną i spłacają zadłużenia, a po przejściu specjalistycznej psychoterapii mogą skorzystać z mieszkania treningowego.
Projekt kończy się w momencie, gdy nasz pacjent osiąga moment pełnej samowystarczalności, równowagi psychicznej oraz stabilizacji na rynku pracy.
60338438_704054990044478_250594944395457
Fundacja_prev0219.jpg
4 ŁAPY VS. PTSD to projekt obejmujący szkolenie psów asystujących osobom zmagającym się z zespołem stresu pourazowego na skutek uczestnictwa w działaniach zbrojnych.
 
Psy mają za zadanie towarzyszyć naszym podopiecznym na co dzień i pomagać im w radzeniu sobie
z objawami potraumatycznymi. Zwierzaki doskonale wyłapują „trudniejsze” momenty i wiedzą kiedy wejść pacjentowi pod rękę, żeby miał co ścisnąć, pogłaskać, gdzie skanalizować emocje, które go zalewają.
Oprócz tego czworonogi potrafią naprawdę świetnie spisywać się jako asystenci - pomagacze.
Zapalą światło, wezwą pomoc, wybudzą z koszmaru... Są zawsze wtedy, kiedy ich potrzeba.
Chcemy inwestować nasz wolny czas i sympatię do ludzi w dzieciaki. Chcemy budować nowe pokolenia, wpływać na rozwój młodych ludzi i przekazywać im fajny system wartości. Chcemy uczyć dzieciaki patriotyzmu i zaszczepiać w nich chęć do pomagania innemu człowiekowi. Wiedzieliśmy to od zawsze, dlatego od wielu lat szczególnie intensywnie szkolimy młodych ludzi chcących zajmować się wolontariatem. Od 2019 r. prowadzimy MŁODZIEŻOWĄ GRUPĘ RATOWNICZĄ - fantastyczny zespół zgranych dzieciaków, chcących nieść pomoc innym w najróżniejszych sytuacjach!
166577372_1149080235619296_6125728997320
Któryś z pomysłów Ci się spodobał? A może chcesz nas wesprzeć?
Zajrzyj na stronę www.fundacja-fortior.org i dowiedz się, w jaki sposób możesz pomóc!
Dziękujemy! :)
 
Poza Fundacją też robimy fajne rzeczy non-profit! :)
TATO, DLACZEGO TAK SIĘ MARTWISZ? to adresowana do dzieci policjantów, strażaków, ratowników i żołnierzy seria bajek, które w prostych słowach pozwalają wytłumaczyć dziecku „dziwne” i często niezrozumiałe dla malucha zachowania rodzica zmagającego się z objawami silnego stresu lub zaburzeń potraumatycznych.
Każda z historii opowiadana jest z perspektywy dziecka i przedstawia perypetie rodziny borykającej się ze skutkami stresu zawodowego doświadczanego przez ojca.
Bajuchy są dostępne na naszej stronie w zakładce BAJKI DLA DZIECI
okładka_przód.png
Zaczynamy również pracę nad PROJEKTEM FANTOM, związanym ze wsparciem rehabilitacji przedstawicieli służb mundurowych i ratowniczych doświadczających bólu fantomowego po amputacji kończyn.
Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie w zakładce TERAPIA BÓLU.
Pracujemy też nad komiksem obrazującym traumę Weterana i proces radzenia sobie z PTSD. 
Mamy nadzieję, że już niedługo będzie gotowy do zaprezentowania.
Jesteśmy BARDZO otwarci na wszystkie, nawet najbardziej szalone pomysły, jeśli tylko inicjatywa miałaby nieść realną pomoc. Masz pomysł? Odezwij się do nas! Zobaczymy, co da się zrobić.*
* Jeśli się "nie da" - realizacja po prostu zajmie więcej czasu. :)
bóle_poamputacyjne_(fantomowe).png
bottom of page